1 marca 2023 roku Centrum Medyczne MCC dołączyło do akcji Fundacji „Różowa Skrzyneczka”. W naszej skrzyneczce znajdziesz darmowe podpaski i tampony.

różowa skrzyneczka

Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Fundacja stara się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach. W akcję włączają się kolejne samorządy – Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, powiat trzebnicki, Krotoszyn, Kołobrzeg, Olsztyn, Legnica to tylko niektóre z nich.

Akcję wspierają  konkretne osoby, społeczności lokalne i organizacje pozarządowe, a w Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie podpaski są dostępne na równi z papierem toaletowym.

Więcej o Różowej Skrzyneczce: www.rozowaskrzyneczka.pl

Zachęcamy także do przejrzenia materiałów edukacyjnych Fundacji na stronie: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/do-pobrania

różowa skrzyneczka